Od počátku výrobního procesu se zaměřujeme na etiku. Klíčovou volbou je původ vlasů, které pocházejí z dobrovolných náboženských darů. Vykupujeme vlasy z hinduistických chrámů v rámci oficiálních dražeb, garantujeme spravedlivou odměnu a ujišťujeme se, že výnosy jsou reinvestovány do sociálně prospěšných projektů. Od získání vlasů až po jejich aplikaci je celý proces sledován a lze jej kdykoliv ověřit.

Hinduistický rituál Tonsura

Poutníci byli vedeni starodávným hinduistickým mýtem založeným na postavě Višnua, který ztratil část vlasů poté, co byl zasažen sekerou do hlavy. Anděl Nila Devi proto nabídl Bohovi svazek svých vlastních vlasů. Toto gesto Višnu natolik ocenil, že se rozhodl, na důkaz své vděčnosti, splnit přání každému, kdo mu vlasy daruje.

Krok za krokem

Celý tento proces je prováděn zkušenými pracovníky, kteří dělají pečlivě každý krok bez zanedbání jakéhokoliv detailu.

1. Depigmentace

Depigmentace spočívá v mytí vlasů oxidačním roztokem k odstranění pigmentu neboli přírodní barvy. Provádí se sérií mytí, ty mohou trvat až 20 dnů v závislosti na množství přírodního pigmentu, který je potřeba extrahovat. Aby se zabránilo poškození vlasů, mohou být odstraněny pouze přírodní pigmenty, na rozdíl od vlasů ošetřených umělými pigmenty, které nelze extrahovat. Great Lengths vyvinula speciální technologii, která nám umožňuje zbavit se jakékoli chemie z chemicky ošetřených vlasů.

2. Pigmentace

Svazky vlasů jsou ponořeny do roztoku s kontrolovanou teplotou a hodnotou pH. Následně se do roztoku přidají pigmenty, aby se změnila barva vlasů na požadovaný odstín. Barvicí produkty Great Lengths jsou velmi jemné a odvozené z té nejcennější příze kašmíru. Dokonalost odstínu je v naší laboratoři vyhodnocována a zajišťována spektrofotometrem.

3. Blending - Mísení

Prameny vlasů se odborným způsobem ručně mísí, aby se vytvořila co nejpřirozenější barva. Následně se přidává mnoho různých odstínů, které zvyšují hloubku barvy a napodobují přirozený vzhled vlasů našich klientů.

Naší povinností je také vytvoření bezpečného pracovního prostředí. Kromě standardní certifikace kvality ISO9001:2008 byl Great Lengths první společností v této oblasti, která získala certifikaci kvality a bezpečnosti zaměstnanců OHSAS-18001:2007, a stejně důležitou environmentální certifikaci ISO14001.

Další tajemství úspěchu Great Lengths jsou takzvané spoje, jsou místem propojení mezi Vašimi vlasy a těmi prodlouženými.

Náš spoj je speciální patentovaná hmota složená z keratinu a dalších složek a má molekulární složení úplně stejné jako lidský vlas – a to má několik zásadních výhod:

Spoje se “pohybují” s vlasy. Když se koupáním, nebo plaváním namočí, natáhnou se obě sloučeniny, stejně jako přirozené vlasy i jejich rozšíření. Schnou-li vlasy, stáhne se spoj zase s vlasy zpět. Tímto pečují o absolutně bezpečné držení, bez toho aniž by poškozovaly vlasy v místě spoje.

Proto nepadají a nepraskají.

Tím že máme vlas a spoj ze stejného složení jako opravdové vlasy, nevadí jim ani fénování, sušení atd. Více o našem jedinečném a patentovaném keratinu se dočtete na našem webu ve srování metod.

Vedle těchto drahocenných spojů je Great Lengths zároveň revoluční i ve zpracování jednotlivých pramenů. S MULTISONIC, nejnovějším přístrojem na zpracování, se podařilo spojit výhody napojení jednoho a více pramenů najednou: Při nastavování pramenů je díky tomu mohou umisťovat zákaznicím jednotlivě, nebo plošně.

K tomu ultrazvuková technika umožňuje ještě plošší, téměř neviditelné a přesto bezpečně držící spoje – což se nedá srovnávat s žádným běžným spojováním.

Když byl spoj na vlasy nastaven, jsou prameny připraveny na rozeslání – z Nepi do celého světa.

Takto mohou kadeřničtí mágové plnit sny zákaznicím a také nenáročné, nebo neobyčejně barevné nebo délkové tužby, které jsou co nejdříve naplněny ve všech směrech.

Jsme vděčni za úsilí, které firma GREAT LENGTHS vynakládá už od roku 1992.