Jako jediní distributoři pravých chrámových vlasů garantujeme, že splňují tato hlavní kritéria:

  • Všechny prameny jsou dobrovolně a s plnohodnotným souhlasem majitele vykupovány
  • Za každý vlas byla uhrazena férová a přiměřená cena
  • Vlasy jsou ihned převzaty pracovníky Great Lengths, pečlivě roztříděny a pak zařazeny do dalšího zpracování
  • Great Lengths stojí za exkluzivním produktovým vývojem od prvního do posledního kroku. Od nákupu vlasů až po jednotlivé kroky výroby. Máme vlastní produkci s plně dotaženou výrobou k dokonalosti, to vše pro Vaši krásu.
1. Cesta začíná

Někde v Indii u blízko ležícího chrámu indické ženy obětují své vlasy dobrovolně, jako poděkování svému bohu. Obětují mu svůj díl krásy, aby jim bůh byl stále nakloněn.

Zde začíná tvrdý obchod s vlasovými svazky, o které se opravdu bojuje – čestně v oficiální aukci přímo v chrámu. Zúčastnění uchazeči mají právo podílet se na aukcích.

Začátkem 90. let byla cena za jeden kilogram ještě na 30 USD, dnes je to 350-600 Amerických Dollarů za jedno kilo chrámových vlasů. Tím pádem můžeme tyto vlasy označit za jednu z nejdražších komodit na světě.

Indické chrámové vlasy jsou ještě v Indii umývány jemným šampónem, aby se předešlo poškození chemickými vlivy, poté jsou na hřebíkovém prkně učesány a tříděny podle barevných odstínů i délek a baleny na cestu. Ve svazcích jsou starostlivě přepraveny do Itálie.

Chrámové indické vlasy v REMY kvalitě, jsou výsadou pro prodlužování a zahušťování vlasů té nejvyšší kvality.

2. Příjezd do Itálie

Do Nepi, blízko italského hlavního města, dorazí z Indie každý měsíc až čtyři tuny surových vlasů. Zde v celosvětovém ústředí Great Lengths projdou vlasy časově velmi náročnými a nákladnými procesy, z velké části se jedná o ruční práci, která zajistí, že vlasy jsou ošetřovány pečlivě a šetrně jak to jen jde.

továrna great lengths

Jen speciálně proškolení zaměstnanci, kteří plně rozumí svému řemeslu zajistí, že vlasovým svazkům nastaví vhodné prameny, které si okouzlené ženy po celém světě rádi nechají nasadit.

Než půjdou vlasy do osmózové koupele, přišijí spolupracovníci vlas po vlasu na bílé plátno, aby v každém produkčním kroku byl vlas bezpečnostně zajištěn. Každý je v jednom a tom stejném směru. Jak již víte je to jedna z podmínek pro kvalitu REMI.

Žádná jiná genetická struktura vlasů se neblíží k evropským a severoamerickým vlasům natolik moc jako indické vlasy. Asijské vlasy jsou kupříkladu znatelně tlustší. Pro přizpůsobení se na naší evropskou strukturu, se musí plocha vlasů ošetřit.

Čtěte dále jak vlas získá na síle …

3. Stará barva musí pryč ...

V osmózových koupelích začíná rafinace.

Tajemství složení těchto koupelí je vysoce střeženo, velmi podobně jako recept na COCA – COLU. Proč?

Protože koupel zajistí ze surového vlasu vytažení barevných pigmentů za 15 až 20 dní. Nejšetrnějším způsobem, který Great Lengths vynalezli. Proto takové tajemství.
Jen málo povolaných spolupracovníků z Great Lengths, znají přesné složení koupele. Ta umožňuje vlasový povrch ošetřit bez jakéhokoliv chemického napadení a přesto poškodit ty vlasové šupiny, které potřebujeme. V osmózové koupeli jsou tmavé pigmenty barvy pomalu a s velkou šetrností z vnitřku vlasu postupně uvolňovány až do úplného vyčištění.

Díky opatrnému postupu – bez jakékoliv agresivní chemie – přirozené šupinovité vrstvy vlasů (kutikuly) zůstávají neporušené.

Tím drží vlas také svůj lesk a pružnost pro prodloužení s vysokou hodnotou pro svého budoucího nositele.

Doba držení vlasů v koupeli záleží na nezbytném barevném odstínu: čím více jsou prameny světlejší tím déle byly depigmentaci vystaveny.

Specialisté znovu prameny nabarví. Když už ležely pramínky dost dlouho v osmózové koupeli, mohou zaškolení spolupracovníci v Nepi, dále vlasové prameny zpracovávat. Zrovna tak šetrně jako depigmentace následuje teď nabarvení vlásků, kterému se říká pigmentace.

Výsledek depigmentace jsou mezery ve vnější struktuře vlasů,
které mohou teď být vyplněny
barevnými molekulami dle přání.

Drahocenný proces barvení, který Great Lengths obohatil
ušlechtilými přírodními vlákny Kašmíru.

4. Vlasům dáme novou barvu

U jiných barvících procesů, nemohou barevné molekuly proniknout tak hluboko do vlasů, jako u pigmentace. Barva proto zůstává na vrchní vrstvě vlasu a ztrácí po několika pár umytích sílu záře a lesk. Proto Great Lengths aplikuje již na úplném začátku barvení mimořádnou proceduru zaručující kvalitu.

112

Proces barvení je velmi puntičkářsky naplánovaný: Mimo doby v barevné koupeli je také teplota rozhodujícího významu: Je moc nízká, nedostanou se barvené pigmenty dostatečně hluboko do struktury vlasu, je moc vysoká poškozuje vlas. Přesnost a preciznost jsou žádány!

Po usušení jsou vlasy ručně podle odstínů sestaveny do pramenů, tak jako u přirozených vlasů. Kdyby byly všechny vlasové prameny jen v jedné jediné barvě, poznali by jsme ihned rozdíl mezi vlastními vlasy a vlasy zakoupenými v místě spoje. Cílové složení odstínů naopak dodává velmi přírodní výsledek. Aby zaměstnanci tohoto dosáhli, vytahují svazky rozdílných odstínů barev na jeden druh rýsovacího prkna, pořád dokola, dokud nedocílí požadovaného stupně promíchání.

5. Rozhodující je spoj

Další tajemství úspěchu Great Lengths jsou takzvané spoje, jsou místem propojení mezi Vašimi vlasy a těmi prodlouženými.

Náš spoj je speciální patentovaná hmota složená z keratinu a dalších složek a má molekulární složení úplně stejné jako lidský vlas – a to má několik zásadních výhod:

Spoje se “pohybují” s vlasy. Když se koupáním, nebo plaváním namočí, natáhnou se obě sloučeniny, stejně jako přirozené vlasy i jejich rozšíření. Schnou-li vlasy, stáhne se spoj zase s vlasy zpět. Tímto pečují o absolutně bezpečné držení, bez toho aniž by poškozovaly vlasy v místě spoje.

Proto nepadají a nepraskají.

Tím že máme vlas a spoj ze stejného složení jako opravdové vlasy, nevadí jim ani fénování, sušení atd. Více o našem jedinečném a patentovaném keratinu se dočtete na našem webu ve srování metod.

Vedle těchto drahocenných spojů je Great Lengths zároveň revoluční i ve zpracování jednotlivých pramenů. S MULTISONIC, nejnovějším přístrojem na zpracování, se podařilo spojit výhody napojení jednoho a více pramenů najednou: Při nastavování pramenů je díky tomu mohou umisťovat zákaznicím jednotlivě, nebo plošně.

K tomu ultrazvuková technika umožňuje ještě plošší, téměř neviditelné a přesto bezpečně držící spoje – což se nedá srovnávat s žádným běžným spojováním.

6. Jedna cesta je u konce

Když byl spoj na vlasy nastaven, jsou prameny připraveny na rozeslání – z Nepi do celého světa.

Takto mohou kadeřničtí mágové plnit sny zákaznicím a také nenáročné, nebo neobyčejně barevné nebo délkové tužby, které jsou co nejdříve naplněny ve všech směrech.

Jsme vděčni za úsilí, které firma GREAT LENGTHS vynakládá už od roku 1992.